zakład kamieniarski zabrze

Stylowe parapety z kamienia – zakup na lata

Zastanawiasz się nad tym, jakie parapety wybrać do swojego domu lub mieszkania? Postaw na elegancki kamień, który świetnie sprawdza się w wielu aranżacjach! Do produkcji parapetów stosuje się różne rodzaje materiałów. Mogą być one wykonane z malowanego betonu, drewna naturalnego, tworzywa sztucznego, ale również z gustownego kamienia naturalnego. 

Ponadczasowe piękno kamienia

Kamień naturalny, na przykład granit czy marmur, doskonale sprawdzają się jako dodatek do wnętrz. To trwałe, wytrzymałe i estetyczne materiały, z których wytwarza się między innymi podłogi, okładziny schodów, blaty czy obudowy kominkowe. Dodatkowo, kamień bardzo często stosowany jest do wykańczania parapetów. Efektowne parapety z kamienia można dopasować do praktycznie każdej aranżacji ze względu na różnorodne warianty i kolory. Kapitalnie prezentują się zarówno w klasycznych, jak również w tych nowoczesnych aranżacjach. Są przy tym trwałe i odporne na liczne czynniki zewnętrzne, dlatego mogą posłużyć przez wiele lat. 

Parapety z kamienia czy z konglomeratu?

W sprzedaży można znaleźć obecnie dwa główne typy parapetów kamiennych. Są to parapety z kamienia oraz parametry z konglomeratu kamiennego. Czym się różnią? Parapety z kamienia produkowane są z jednego elementu kamiennego, który jest odpowiednio docinany i szlifowany. Wówczas parapet wykonany jest ze 100% kamienia. Z kolei parapety z konglomeratu produkuje się ze specjalnych mieszanek kamiennych połączonych z żywicami, które pełnią rolę lepiszcza. Pod względem swojego wyglądu są podobne do parapetów z kamienia, a przy tym posiadają także przystępne ceny.

Gdzie można zamówić parapety kamienne?

Chcesz zdecydować się na zakupienie parapetu kamiennego? W takim przypadku pomoże zakład kamieniarski z Zabrza – https://uslugikamieniarskie.com/ Warto udać się do zakładu kamieniarskiego osobiście, ponieważ na miejscu będzie można zapoznać się z dostępnymi w nim kamieniami i wybrać taki, który będzie najlepiej pasował do konkretnych wnętrz.