endermologia gliwice

Skuteczna walka z cellulitem – to możliwe

Cellulit, czyli tak zwana “pomarańczowa skórka” pojawia się u kobiet w różnym wieku niezależnie od ich budowy, będąc przyczyną wielu kompleksów. Nie jest to wiec przypadłość jedynie bardziej krągłych kobiet. Z “pomarańczową skórką” borykają się również szczupłe kobiety, które wydawałoby się, że są pozbawione tkanki tłuszczowej. Walka z cellulitem nie należy do łatwych i powinna odbywać się w sposób kompleksowy.Walka z cellulitem – od czego zacząć?

“Pomarańczowa skórka” powstaje zwykle z powodu braku ruchu, nieprawidłowej diety (bogatej w sól i cukier), jak również wad postawy czy palenia papierosów. Wśród przyczyn powstawania cellulitu wymienia się także zaburzenia hormonalne lub problemy z układem krążenia. W związku z czym podejmując walkę z cellulitem warto zadbać o prawidłową dietę – różnorodną i bogatą w wartościowe składniki odżywcze, a pozbawioną produktów przetworzonych i bazujących na wzmacniaczach smaku, wypełniaczach, sztucznych barwnikach czy licznych konserwantach. Przyda się również regularna aktywność fizyczna – basen, aerobik, bieganie, ćwiczenia w domu.

Skuteczny zabieg na cellulit – endermologia

Skuteczną walkę z “pomarańczową skórką” zapewnia zabieg endermologii w Gliwicach –  https://balancetime.pl/endermologia-lpg-alliance/ dzięki któremu można na nowo cieszyć się piękną i gładką skórą pozbawioną defektów. Jest to masaż podciśnieniowy oddziałujący na skórę i tkankę łączną podskórną, który stymuluje odnowę biologiczną skóry. Pobudza metabolizm, co z kolei sprzyja usuwaniu toksyn i tłuszczy z organizmu. Endermologia stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, które to są odpowiedzialne za sprężystość i elastyczność skóry, zapewniając jej piękny i młody wygląd. Warto również podkreślić, że endermologia Gliwice jest zabiegiem bezbolesnym a przy tym niezwykle skutecznym w walce z niechcianą “pomarańczową skórką”. Efekty widoczne są już po pierwszych zabiegu w postaci lepszej kondycji skóry, a dzięki serii zabiegów (ich liczba jest zależna od stopnia zaawansowania cellulitu) osiąga się pełną skuteczność walki z cellulitem.