przepływomierze elektromagnetyczne

Przepływomierz elektromagnetyczny – precyzyjny pomiar różnych mediów

Przeprowadzenie dokładnego pomiaru mediów w instalacjach wykonać można z użyciem różnych urządzeń pomiarowych. Wśród nich znajduje się także przepływomierz elektromagnetyczny, który posiada szerokie zastosowanie w pomiarach wielu typów mediów. Urządzenie pomiarowe takie jak przepływomierz elektromagnetyczny stosowane jest już od kilkudziesięciu lat w różnych gałęziach przemysłu. Montowany w instalacjach przemysłowych przepływomierz elektromagnetyczny – http://www.enko-pomiar.pl/przeplywomierze-elektromagnetyczne,13 pozwala na dokonanie pomiarów w oparciu o przewodnictwo elektryczne cieczy.

Przykładowe zastosowanie przepływomierzy elektromagnetycznych:

  • gospodarka komunalna

  • przemysł wydobywczy

  • przemysł chemiczny

  • przemysł petrochemiczny

  • przemysł farmaceutyczny

  • przemysł kosmetyczny

  • przemysł spożywczy

  • przemysł papierniczy

Ze względu na swoje działanie przepływomierz elektromagnetyczny pozwala na wykonanie bardzo dokładnych podziałów różnego rodzaju mediów, w tym między innymi tych, które są trudne w pomiarze przez inne urządzenia pomiarowe.

Przepływomierz elektromagnetyczny – zastosowanie w pomiarze różnych mediów

Technika pomiarowa stosowana przez przepływomierze elektromagnetyczne cechuje się bardzo wysoką skutecznością pomiaru niezależnie od parametrów mediów, w tym ich temperatury, gęstości, a także lepkości oraz ciśnienia. W związku z tym przepływomierz elektromagnetyczny może być zastosowany także wtedy, gdy konieczne jest dokonanie pomiaru takich mediów jak: szlamy, ługi, osady, ścieki.  Pomiar możliwy jest także dla tych produktów, które posiadają bardzo wysoką koncentrację, która odpowiada także ciałom stałym, na przykład masy celulozowej czy też szlamu kopalnianego. Szeroka gama różnych modeli przepływomierzy pozwala na indywidualne dopasowanie do konkretnego zastosowania oraz do miejsca montażu. Mierzone wyniki mogą być zaprezentowane na wyświetlaczu lub też można odczytywać je z użyciem interfejsów komunikacyjnych. Aktualnie przepływomierze tego rodzaju oferowane są przez wiele firm, których asortyment można sprawdzić także w internecie.