biuro rachunkowe warszawa śródmieście

Biuro rachunkowe dla jednoosobowej działalności. Czy to się opłaca?

Jednoosobowe działalności gospodarcze zaliczane do mikro firm często nie przynoszą aż tak dużych zysków jak większe biznesy. Czy w takim przypadku korzystanie z obsługi księgowej w biurze rachunkowym to opłacalny wybór? Biura rachunkowe mogą zapewnić każdemu ze swoich klientów pełną, profesjonalną obsługę w ramach prowadzenia spraw rachunkowych, w tym księgowych, kadrowo-płacowych, podatkowych i innych czynności biznesowych. Bardzo często można jednak spotkać się z przekonaniem, że korzystanie z takich usług jest drogie i nieopłacalne, w szczególności dla mniejszych biznesów. Jak jest w rzeczywistości?

Jak prowadzić sprawy księgowe w mikro firmie?

W mikro firmach zatrudnienie własnej księgowej nie wchodzi w grę. Wówczas do dyspozycji są dwa rozwiązania – samodzielne prowadzenie spraw księgowych albo biuro rachunkowe Warszawa Śródmieście to jedna z lokalizacji, gdzie takie właśnie biura są do dyspozycji. Samodzielna księgowość nie jest wyjątkowo skomplikowana, zwłaszcza gdy stosowane jest specjalne oprogramowanie komputerowe. Zajmuje jednak sporo czasu, którym przedsiębiorcy często nie dysponują. Właśnie dlatego alternatywnym rozwiązaniem są biura rachunkowe Warszawa Ursynów to także dzielnica, gdzie są one dostępne. Księgowa z biura może przejąć wszystkie obowiązki związane z prowadzeniem spraw rachunkowych. Biura świadczą także inne rodzaje usług, na przykład usługi kadrowo-płacowe, doradztwo podatkowe, prawne, obsługę BHP.

Ile kosztuje profesjonalna obsługa księgowa?

Wbrew pozorom, profesjonalna obsługa biura księgowego wcale nie jest bardzo kosztowna. Mikro firmy, które najczęściej rozliczają się z wykorzystaniem KPiR, czyli księgi przychodów i rozchodów, muszą liczyć się z miesięcznym kosztem rozpoczynającym się od około 200 do 300 złotych. Dokładne ceny związane z prowadzeniem usług księgowych dla mikro firm można znaleźć na stronach internetowych biur księgowych. Wiele z nich proponuje także specjalne promocje dla swoich nowych klientów, dlatego za fachową obsługę można zapłacić wtedy jeszcze mniej!